Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Nejlepší zimní běžecká obuv 2019

Když je venku příšerné počasí, potřebujete mít na nohou přesně tohle, abyste zvládli sníh, led, břečku a zmrzlé bahno.
Jen proto, že je venku zima, zasněženo, deštivo nebo vyloženě drsné počasí, neznamená to, že je běžecký pás vaše jediná možnost. Existuje spousta zimních běžeckých bot, které se mohou pochlubit vlastnostmi odolnými proti povětrnostním vlivům a pomohou vám užívat si vašich oblíbených outdoorových tras po celou sezónu.
Nízké teploty, žhavé funkce
Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti při nakupování zimní obuvi, je zamezení promočení ponožek dřív než k tomu dojde. Některé značky vyrábí i GTX verze svých nejoblíbenějších bot – tj. Brooks Ghost 12 – s nepromokavou membránou Gore-Tex ve svrchní části, takže bota vydrží déšť, sníh i břečku. Dalším prvkem, na který si musíte dát pozor při výběru zimní běžecké obuvi, je spolehlivá podrážka s přilnavými výstupky. Ať už se propracováváte jakýmkoli terénem, který pro vás Matka příroda nachystala, podrážka s výraznými výstupky vás ochrání před uklouznutím.
A také samozřejmě chcete, aby zimní boty udržovaly vaše nohy v teple. Boty s integrovanou pletenou ponožkou a zvýšeným svrškem, který kryje i kotníky – podívejte se na boty Columbia Montrail’s Mountain Masochist níže – poskytnou teplo a zvýšenou ochranu (protože nikdo nemá rád sníh v botách).

ALTRA KING MT 2

Extrémně přilnavé boty s páskem suchého zipu přes střed chodidla jenž zajišťuje, že se bota nehne. Dal- ší výhoda pásku: zajišťuje chodidla při seběhu. Svršek je oproti modelu 1.5, zcela přepracován a ačkoli není zcela odolný vůči povětrnostním vlivům, je z rychle schnoucí odolné síťoviny.

ATHLETIC MTN RACER

VÝHODY: Agresivní výstupky a podrážka z Vib- ram.Nový svršek je prodyšnější NEVÝHODY: Ma- teriál Stone Guard chrání, ale pocitově je tvrdý

VJ XTRM

Bota na nejdrsnější a nejblátivější stezky, které můžete najít s nejlep- ší přilnavostí na Zemi. Jistě oceníte velmi zubatou podrážku vyrobenou z tvrdé, trvanlivé gumy, která se ne- kompromisně zakousne do měkké půdy. VJ navrhl XTRM tak, aby exce- loval při běhu v blátě a na překáž- kových závodech (OCR), takže není divu, že 6mm výstupky jsou široce rozloženy, aby mezi nimi bláto lehce proklouzlo.

VÝHODY: Skvělá přilnavost v blátě. Vysoce ochranný svršek. NEVÝHODY: Tenká podrážka dává pocítit tvrdost terénu.

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 36 SHIELD

Bota Pegasus 36 Shield, vyrobená z voděodolné látky s přilnavou pogu- movanou podrážkou, vás udrží v su- chu, i když proběhnete břečkou nebo se snažíte utéci sněhové bouři. Zby- tek boty vychází z inovovaného mo- delu, který je na trhu již desítky let. Tato verze má delší vzduchovou jed- notku po celé délce boty. Díky tomu se chodidlo od paty směrem k prs- tům odvaluje snadněji. Vzduchová kapsa je stále uzavřena v Cushlonu, lehké, dobře reagující pěně použité v předchozích modelech.

VÝHODY: Vodoodpudivý svršek s reflexními prv- ky pro lepší viditelnost. Výborná přilnavost na mokrém chodníku. NEVÝHODY: Zateplený svršek je pro zimní běhy nejlepší.

HOKA ONE ONE SPEEDGOAT 3

Díky velkým, zubatým výstupkům zajišťujícím trakci ve sně- hu a blátě, si běžecká bota Speedgoat 3 vede dobře v zimních podmínkách na silnicích i zasněžených stezkách. Svršek není voděodolný, ale ve spojení se silnou vlněnou ponožkou se osvědčil jako dobrá kombinace i za všech mrazivých teplot. Myslíme si, že masivní pěnová mezipodešev, která udržuje nohy dále od chladné země, je bonus.

VÝHODY: Silná mezipodešev chrání nohy před štěrkem. Po- hodlný střih a velmi přilnavá podrážka. NEVÝHODY: Výška boty

BROOKS CASCADIA 14

Brooks udělal několik klíčových vylepšení. Snížil hmotnosti zhruba o 28 g, oproti modelu Cascadia 13. Přilnavá guma Tra- ilTack na podrážce nabízí lepší trakci ve vlhkých i suchých podmínkách. Bota přichází s přepracovanou ochranou, která brání vniknutí nečistot a zároveň pouští vodu ven. Stejně jako předchozí verze má „vnitřní sedlo“, díky kterému bota lépe obemkne nohu a Pivot Posting System v mezipodešvi pro vět- ší stabilitu na drsných stezkách.

VÝHODY: Vnitřní „sedlový“ systém lépe sedí na noze. Ochrana proti blátu, kapsa na tkaničky a oka na zaháknutí chráničů. NEVÝHODY: Plyšové výstelky zvyšují hmotnost

SALOMON SENSE RIDE 2 GTX INVISIBLE FIT

Salomon zde spojuje vysoce ochrannou voděodolnou membrá- nu Gore-Tex s originální botou Sense Ride 2a rychlozavazovací tkaničky odolné proti špatnému počasí. Tkaničky se povolují a utahují pomocí nastavitelného jezdce, který je bezpečně drží. Po utažení je uložíte do kapsy v jazyku boty. Robustní podrážka chrání před ledem a drsným povrchem stezky, zatímco výstupky ve tvaru kosočtverce směřují k přední části boty a také k patě, aby se při dopadu zaryly do země a podržely vás při odrazu.

VÝHODY: Lehké a voděodolné. Chová se skvěle na různoro- dém terénu. NEVÝHODY : Méně prodyšné, bez goretexu

LA SPORTIVA BUSHIDO II

Bushido II má zesílenou TPU síťku, která chrání svršek a dodává odlehčenou stabilitu, zatímco lisovaná mezipodešev z materiálu EVA je pevná od paty až po gumovou špičku. Dva výrazné oblouky výstupků propůjčují botě zpevnění pod no- hou, zubaté a různě natočené výstupky ve středu boty a zko- sená oka, která se šplhají přes okraj podrážky vzhůru. Tato kombinace umožňuje, aby se Bushido zakouslo do prudkých stoupání, rychle zabrzdilo na svazích a ukotvilo se proti boč- ním skluzům na ledě a sněhu.

VÝHODY: Svršek je vybaven TPU síťkou, která chrání a stabili- zuje. Výjimečně přilnavé a odolné NEVÝHODY: Někteří testeři by potřebovali více místa ve špici.

SAUCONY PEREGRINE ICE+

Peregrine ICE+ má stejnou razanci jako běžecká bota Peregrine 8, ale nabízí elegantnější a voděodolný svršek, který odolal i při běhu po stezce v čerstvém sněhu a přidává speciální podráž- ku pro ledové zmrazky. Podrážka Vibram Arctic Grip se na ledě chytá lépe než běžná bota, ale ne tak dobře jako podrážka s hře- by. Výhodou ale je, že když přecházíte na hladké silniční úseky (nebo vejdete do svého domu), oceníte absenci hrotů.

VÝHODY: Skvělá přilnavost. Lehčí než Xodus ISO 3 NEVÝHODY: Voděodolné, ale ne nepromokavé.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Scroll To Top
We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.