Sign in

close
Create an Account

Shopping cart

close

Běh: pro někoho mučitel, pro jiného léčitel

Mě naštěstí léčí od té doby, co jsem jej objevil. Ještě nedávno jsem žil bohémský život a měl jsem za to, jak nejsem spokojený. Byl to život bez starosti, sežral jsem, na co jsem měl chuť, ale to vše s sebou neslo i svá negativa, které jsem tenkrát neřešil a nechtěl vidět. Zadýchal jsem se pomalu i po cestě do lednice a váha šla nahoru. Neustálá bolest zad způsobená velkou váhou, sezením a tím i špatným držením těla, mě také trápila skoro denně. Dodnes si pamatuji, jak jsem na sebe zhnuseně koukal do zrcadla a nějak poraženecky jsem si říkal, že nikdy štíhlý hold nebudu, že je to pro jiné, a mně to stačí tak, jak to je. Samozřejmě to nebyla pravda, ale snažil jsem sám sebe přesvědčit, že je.

Jenže tak, jako všechno, ani tohle bohémství nemohlo být navždy. Nastal den, kdy i má skvělá žena měla všeho nad hlavu. Už ji nebavil ten zakomplexovaný lenoch, který je věčně mrzutý a nechce nikam chodit, protože má své pc hry a věčnou nechuť cokoliv dělat. Vlastně když se ohlídnu zpět, tak se jí ani nedivím. Začalo období sebelítosti a přemýšlení. Nevěděl jsem jak z toho ven. Myšlenky, které jsem měl tenkrát v hlavě ani nepopisuji. Naštěstí jsem dospěl k závěru, že musím svůj život rapidně změnit. Když už ne kvůli sobě, tak kvůli své rodině. Konec komfortní zóny!
Napsal jsem bratrovi, který má v Ostravě crossfit gym, a ten mě naučil základní techniky a nechal mne v jeho gymu cvičit. Docela mě to bavilo a neslo to výsledky. Pomalu, ale jistě, jsem začal hubnout a má nálada i postoj k životu se začínal měnit.

Řekl jsem si, jak jen to hubnutí uspíším…? A napadl mě běh. Ani už nevím kdo, ale někdo mi tvrdil, že běhat není dobré. Takovéto to klasické: někdo mi říkal. Kašlu na to a zkusím to. Obul jsem boty a šel. Nebyla to žádná sláva, ale hubnu tak budu pokračovat. Postupně jsem k běhu nacházel cestu. Už to pro mě nebyl jen nástroj na hubnutí, už to nebylo mučení. Nacházel jsem v tom terapii. Vždy jsem si krásně vyčistil hlavu a kilometry i rychlost rostla. Kolem mě bylo pár běžců, kteří už měli naběháno, tak jsem od nich bral rozumy a snažil se jich alespoň trochu držet při společných výbězích. Říkal jsem si, kdybych tak jednou běhal jako oni. To by bylo super. No a je to – vytyčil jsem si cíl mimo pouhé hubnutí a začal více běhat. První rok to bylo cca 600km za rok, další rok 1200km za rok, třetí rok už 1500km a tento rok jsem v červnu na 1150km.

Krom běhu mě baví také fitness, a tak jsem si řekl, proč si neudělat kurz instruktora fitness. Minulý rok jsem jej úspěšně zvládl. Chci si umět napsat trénink, chci umět správně cvičit, chci se zlepšovat. Od začátku jsem ušel kus cesty, zhubl jsem více než 30kg tuku a nabral místo toho svalovou hmotu a lidé z okolí se mě začínají ptát, co mají dělat, aby se jim to taky podařilo. Rozhodl jsem se tedy se sestrou, která je taky fitness instruktorka, otevřít v Opavě gym. V Květnu tohoto roku jsme otevřeli Just Bomb Gym Opava – gym, ve kterém se jedou pořádné bomby!

Našim cílem je vytvořit pro klienty příjemné a funkční prostředí, kde si spolu s námi zacvičí a hlavně zvládnout to co chtějí. Ať už je to hubnutí, nabíraní svalů nebo zlepšení výkonu.
Aktivně běhám závody ať už čistě běžecké, tak i překážkové, a jdu neustále nahoru, což mě vede k tomu, že trénink mám správný. Například první Heroes race jsem běžel 7km a byl jsem rád, že jsem vůbec doběhl. Tento rok jsem běžel cca 17km dlouhý Heroes race a skončil celkově na 35 místě. Loni ten stejný závod a 111 místo. Zkusil jsem si už také Ultra Hostýnská osma 73km a doběhl jej za 11 a půl hodiny. Letos je v plánu čas stáhnout pod deset hodin. Uvidíme, jestli se povede.
Každopádně trénuji a jdu si za tím. Mám také moc velkou radost, že už u mě trénuje pár běžců, kterým pomáhám k lepším výkonům. Kamaráda Michala jsem chystal na ultra 105km, který doběhl na krásném 8 místě a nyní má v plánu ultra v Polsku, kde se chystáme na 130km. Dále pro běžce plánuji otevřít program a pomáhat jim zlepšovat se. Ať už to bude začátečník nebo někdo s ambicemi vítězit, což se mi také teď povedlo. Zkusil jsem si ten pocit být na bedně.

Týden po mých 35-tých narozeninách jsem se umístil druhý v age group na Breda city trail! Je to pro mě neskutečná výhra. Už neběhám, abych hubnul, běhám, protože běh je skvělý! Běhám, protože mě to baví, protože mě to léčí a udržuje v kondici, zlepšuje náladu, naplňuje mě to. Protože běhat trail v krásné přírodě je úplně něco jiného než sedě u pc nebo televize. Byla to dlouhá cesta a já jsem rád, že jsem ji našel. Poběžím po ní dokud budu moct!

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? SDÍLEJTE HO
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Scroll To Top
We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies.