V regálech s potravinami se skrývají různé druhy dietních nízkokalorických potravin. Dá se říct, že svými barevnými nálepkami přímo křičí, jak má ten či onen produkt nízký obsah kalorií, cukru, nízký obsah tuku nebo čehokoli. Ale to, že má něco nízký obsah kalorií a tvrdí o sobě, že je dobré pro ty, kdo sledují svoji váhu, neznamená, že to je ve skutečnosti něco, co je dobré pro vaše tělo. Jasně, vím, že si chcete hlídat svou váhu a přitom jíst chutné pokrmy. Ale neobětujte správnou výživu svému útlému pasu. Těchto 23 komplexních potravin je výživných, univerzálních a má nízký obsah kalorií, takže už se nikdy nemusíte spokojit s průmyslově zpracovanou „jakože dietní“ stravou. 

Kapusta
Kapusta je neuvěřitelně výživná. Má vysoký obsah většiny vitamínů a minerálů, včetně vitamínu C a vápníku. Je také vynikajícím zdrojem vlákniny a obsahuje tělu prospěšné antioxidanty. Není divu, že je součástí téměř každého seznamu superpotravin. Co se týče kalorií, jeden šálek syrové nasekané kapusty má 33 kcal. Je tedy ideální pro velký salát nebo jako příloha.
Rukola
Rukola je další zelená listová zelenina, která má vysoký obsah téměř všech vitamínů a minerálů. Dva šálky rukoly mají pouze deset kilokalorií, takže tvoří perfektní základ pro velký salát (posypaný čerstvým ovocem, ořechy a přelitý lehkým dresinkem). Nebo můžete rukolu pokapat trochou olivového oleje a s přidaným česnekem poslouží jako příloha. 
Mrkev
Mrkev je vhodná pro jakoukoli dietu na hubnutí, protože není tak hořká jako jiná zelenina a může být podávaná jako vařená příloha nebo i syrová, jako předkrm nebo svačina. Mrkev má vysoký obsah vitamínu A a C a navíc je dobrým zdrojem několika typů vitamínu B, draslíku a manganu. Jeden hrnek nakrájené mrkve má asi 50 kilokalorií.
Brokolice
Brokolice patří do čeledi brukvovitých, v níž všechna zelenina obsahuje živiny a antioxidanty ve vysokém množství. Brokolice má zvláště vysoký obsah vitamínu C, železa, vitamínu A, vápníku, hořčíku a draslíku. Má také vysoký obsah vlákniny a je nízkokalorická. Jeden šálek nasekané brokolice má jen 31 kcal.
Mangold
Je další listovou zeleninou, s barevnými řapíky, která je bohatá na živiny a je nízkokalorická. Jeden šálek nasekaného vařeného mangoldu má jen 35 kcal a je bohatý na vápník, železo, draslík, vitamíny A, C a K. Mangold je jednoduchý na přípravu, může se vařit nebo restovat s trochou olivového oleje a bílého balzamikového octa.
Květák
Květák je příbuzný brokolice a kapusty a ačkoli nemá tmavě zelenou barvu, má stále vysoký obsah vitamínů, minerálů a antioxidantů. Jeden hrnek nakrájeného květáku má pouze 25 kilokalorií a je perfektní jako dušená příloha nebo se podává syrový s lehkým zeleninovým dipem.
Špenát
Špenát může být podáván jako zdravá příloha nebo může být použit jako základ pro salát. Špenát má vysoký obsah železa, vápníku a několika vitamínů. Jeden šálek listů syrového špenátu má pouze sedm kilokalorií a šálek vařeného špenátu jich má pouze 41. 
Grepfruit
Grepfruit je zdravé citrusové ovoce plné draslíku, značné množství vitamínů C a A a tolik potřebné vlákniny. Má také zároveň velice nízký obsah kalorií. Polovina grapefruitu má 52 kalorií. Grapefruit je ideální a osvěžující sladký doplněk ke snídani nebo ho lze jíst jako svačinu.
Růžičková kapusta
Růžičková kapusta vypadá jako roztomilé maličké zelí. Je dobrá pro vaše zdraví, protože tyto výhonky mají vysoký obsah většiny vitamínů a několika minerálů a navíc mají hodně vlákniny (dá se hovořit o perfektní příloze). Jeden hrnek vařených kapustiček má pouze 56 kilokalorií.
Krevety
Krevety, bez ohledu na velikost, mají vysoký obsah bílkovin, selenu, niacinu a vitaminu B-12, který je zásadní pro regeneraci buněk. Jsou také velmi nízkokalorické. Čtyři velké vařené krevety obsahují asi 26 kilokalorií. Uvařené studené krevety lze přidat do salátu nebo podávat jako předkrm s koktejlovou omáčkou.
Zelené fazolky
Vypadá to, že se zeleným fazolkám obvykle nedostává zasloužené pozornosti, což je škoda, protože jsou velmi bohaté na vitamíny A a C a jsou dobrým zdrojem několika minerálů, vitamínů skupiny B a vlákniny. Samozřejmě jsou také nízkokalorické. Jeden hrnek vařených zelených fazolových lusků má pouze 44 kilokalorií.
Treska
Treska má ve srovnání s tučnějšími mořskými rybami, jako je losos a tuňák, jemnější chuť a má také nižší kalorickou hodnotu. 100 gramová porce vařené tresky má asi 105 kilokalorií (pečená, nikoli smažená, asi 120 kcal). Treska má také vysoký obsah vitamínu B-12, niacinu, selenu a bílkovin.
Houby
Existuje mnoho druhů hub, a proto se jejich nutriční hodnoty liší. Některé, např. lišky, mají vysoký obsah vitamínu D. Houby jsou  vynikajícím zdrojem vitamínů skupiny B, minerálů a vlákniny. Jeden šálek syrových bílých žampionů má pouze 15 kilokalorií. Houby mohou být přidávány do salátů nebo je můžete použít jako ingredience v mnoha různých pokrmech.
Kuřecí prsa
Kuřecí prsa bez kůže jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, niacinu, selenu a vitamínu B-12. Jedna 85 gramová porce kuřecích prsou má asi 100 kilokalorií. Když si ke kuřeti dáte nějakou další zdravou potravinu, udržíte své jídlo na nízké kalorické úrovni. Nezapomeňte také na velikost porce. Jedna porce masa z kuřecích prsou má být asi o velikosti balíčku karet.
Rajčata
Mají vysoký obsah vitamínů A, B, C a některé minerály. Navíc mají vysoký obsah vlákniny a jsou naprosto dietní. Jedno rajče má asi 35 kilokalorií. Přidejte si plátky rajčat do salátů a sendvičů nebo si dejte na svačinu hrst cherry rajčátek. Pokud si dáte porci pěti cherry rajčátek, bude to další správná a nízkokalorická volba, protože obsahují jen 20 kilokalorií.
Cuketa
Cuketu lze podávat syrovou jako předkrm nebo ji lze krátce orestovat v malém množství olivového oleje a podávat jako nízkokalorickou přílohu. Jeden hrnek nakrájené cukety má 20 kcal. Obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a vlákniny.
Mandarinky
Mandarinky mají vysoký obsah vitamínu C, draslíku a vlákniny a navíc mají nízký obsah kalorií (každá malá mandarinka má 35 kilokalorií). Mandarinky jsou ideální pro odpolední svačinu nebo jako doplněk zdravé a dobré snídaně.
Ředkvičky
Ředkvičky mají štiplavou chuť, čímž ozvláštňují saláty. Ředkvičky jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C a několika minerálů, včetně zinku a draslíku. A mají úžasně nízký obsah kalorií. Každá ředkvička má jen jednu kilokalorii.
Jahody
Kdo potřebuje sladký dezert, když máte hromadu nádherných jahod? Jahody mají vysoký obsah vitamínu C, vlákniny a draslíku. A jsou vhodné pro dietní stravu. Jeden šálek jahodových plátků má 53 kilokalorií. Podávejte je po večeři nebo si je přidejte ráno do misky ovesných vloček či nízkotučného jogurtu.
Mušle
Mušle jsou ideální pro zdravé hubnutí. Mají nízký obsah kalorií a vysoký obsah bílkovin, minerálů a vitaminu B-12. Dvě velké mušle mají pouze 26 kilokalorií. Mušle podávejte restované s několika kapkami citronu, vařenou zeleninou nebo velkým salátem a získáte výbornou nízkokalorickou večeři.
Borůvky
Borůvky jsou jednou ze suprpotravin a obsahují velmi vysoký obsah antioxidantů, vlákniny, vitamínů a minerálů. Také mají přirozeně nízký obsah kalorií. Jeden šálek čerstvých borůvek má 84 kilokalorií. Podávejte borůvky jako nízkokalorický dezert, přidejte je do ranních cereálií nebo je použijte ve smoothie.
Celer
Hromádka celerových řapíků je vynikajícím doplňkem na vegetariánském talíři. Také ho lze doplnit troškou arašídového másla a jíst jako zdravou svačinku. Celer je vynikajícím zdrojem vlákniny, vápníku, draslíku a vitamínu C s nízkým obsahem kalorií. Jeden dlouhý stonek celeru má deset kilokalorií a jeden šálek sekaného celeru má pouze 16 kilokalorií.
Vodní meloun
Vodní melouny hrají na letních piknicích prim a to z dobrého důvodu, jsou sladké a osvěžující. Meloun je také vynikajícím zdrojem vitamínů A a C, rovněž draslíku a má nízký obsah kalorií, přičemž jeden hrnek kuliček vykrájených z melounu má pouze 46 kilokalorií. Podávejte meloun jako chutnou sladkou odpolední svačinu nebo po večeři jako zdravý dezert. 

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.