Hledáte účinný a k pokožce šetrný deodorant či antiperspirant, který zvládne maraton i Spartan Race? Máme pro vás tipy na tři ideální produkty pro dámy, tři pro pány, ale seznámíme vás i se dvěma unisexovými a jedním určeným na nohy a ruce.

Mám raději používat deodorant?

Deodorant neobsahuje hliníkové soli, a tak žádným způsobem nebrání pocení. Jeho funkce spočívá v tom, že ničí bakterie na pokožce, které ve styku s potem nastartují proces způsobující nepříjemný pach. Je vhodný pro: lidi, kteří se obecně moc nepotí, ty, co mají raději přírodní kosmetiku, osoby s citlivou pokožkou, každého, komu nevadí samotné pocení, ale chce po celý den příjemně vonět

Jaké jsou přednosti antiperspirantu?

Antiperspirant oproti deodorantu účinek hliníkových solí využívá. Ty dočasně uzavřou potní žlázy, takže se člověk nepotí a bakterie nedostanou prostor pro ne příliš voňavou reakci. Je vhodný pro: lidi, kteří se během dne nechtějí potit, každého, kdo řeší nadměrné pocení, ty, co se obávají upocených „koláčů“ na oblečení, osoby, které čeká pracovní pohovor, prezentace nebo jiná stresová situace

Příliš se potím a nevím si s tím rady.

Jestli vás trápí nadměrné pocení, pak uděláte nejlépe, pokud zkombinujete výhody deodorantu i antiperspirantu. Stačí, když večer po sprše do podpaží nanesete antiperspirant a ráno deodorant, který přes den můžete v případě potřeby aplikovat opakovaně. Jestli ani toto nepomůže, vyhledejte pomoc dermatologa nebo zajděte na kliniku estetické medicíny, kde si s tímto problémem umí poradit.

Naše tipy.

Dnešní doba je nakloněna trendu přírodní a veganské kosmetiky, takže jsme se tímto směrem v rámci možností vydali i my. Upozorňujeme jen, že pokud ze syntetických deodorantů a antiperspirantů přecházíte na ty přírodní, může vaší pokožce trvat 1 až 2 týdny než si na změnu zvykne. Je běžné, že se během této doby budete nadměrně potit, ale nezoufejte, následně se aktivita potních žláz významně sníží, a to natrvalo.

Pro ni

◄ Schmidt’s, Rose + Vanilla

Tuhý deodorant Rose + Vanilla od americké značky Schmidt’s je založen na bázi rostlinných a minerálních ingrediencí a potěší vás sladkou vůní vanilky a růží. Při jedné aplikaci eliminuje nepříjemný zápach potu na celý den, snadno se vstřebává, na pokožce nezanechává lepivý film a je vhodný i pro vegany.

Cena: 163  Kč

◄ Kvítok, Ranní rosa

Někdejší slovenská značka Navia, nyní zvaná Kvítok, má ve svém portfoliu antibakteriální, antifungální a antiseptický tuhý deodorant Ranní rosa s jemnou květinovou vůní, doplněnou o náznak citrusů. Neobsahuje žádné dráždivé složky a je tak ideální pro ženy s citlivou pokožkou.

Cena: 180 Kč

◄ Susanne Kaufmann, Deostick

Susanne Kaufmann při míchání svých přírodních produktů uplatňuje cenné znalosti o účincích alpských bylin. Výjimkou není ani její tuhý deodorant s jemnou svěží vůní. Kromě aktivních minerálních látek obsahuje extrakt z lipových květů, který zklidní i velmi citlivou pokožku.

Cena: 1.200 Kč

Pro něj…

◄ Bad Norwegian, Stick Deo

Stoprocentně přírodní a stoprocentně určen mužům je tuhý deodorant od norské značky Bad Norwegian. Má antiperspirační účinky aniž by obsahoval hliníkové soli a najdete v něm i mentol, který vás dokonale zchladí a osvěží.

Cena: 759 Kč

◄ Clarins, Clarins Men Antiperspirant Stick

Tuhý antiperspirant bez obsahu alkoholu vyvinul francouzský brand Clarins tak, aby dokonale vyhověl potřebám mužské pokožky. Pocení zabraňuje díky inovativní technologii, a tak si příjemný pocit sucha v podpaží můžete dopřát po celý den, i když sportujete.

Cena: 530 Kč

◄ Schmidt’s, Charcoal Magnesium

Charcoal + Magnesium také pochází z dílny výše zmíněné americké firmy a k eliminaci pachu využívá hořčík a aktivní uhlí pro co nejdelší pocit komfortu a čistoty. Ti, co tento tuhý deodorant používají, jeho aroma přirovnávají k zemité vůni čerstvého vzduchu po dešti.

Cena 163  Kč

Unisex…

Eucerin, Anti-Transpirant Intense►

Dermokosmetická značka Eucerin nabízí unisexový kuličkový antiperspirant s decentní vůní, který tvorbu potu a nelibého zápachu redukuje až na 48 hodin. Neobsahuje umělá barviva ani alkohol a dobře ho snášejí i jedinci se sklonem k atopickému ekzému.

Cena: 249 Kč

◄Lovefresh, Super 

Strength Cedarwood

Kanadský, 100% přírodní, ručně vyráběný a super silný tuhý deodorant Super Strength Cedarwood ocení nejen muži, ale také ženy, které si libují v kořeněných vůních. Zde v podání neotřelé kombinace cedru a šafránu.

Cena: 749 Kč

Něco navíc…

◄ Perspirex, Foot Lotion

Vysoce účinný antiperspirant Foot Lotion od dánské značky Perpsirex je určen na nohy a ruce. Zamezuje pocení až po dobu tří dnů bez nutnosti opětovné aplikace, a je tak ideálním parťákem pro každého nadšeného sportovce.

Cena: 440 Kč

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.