Začala jsem běhat z nutnosti. Chyběl mi čas. Sport jsem měla ráda celý život a vystřídala toho hodně. Zumba, aerobik, pilates, fitbox… Jenže to jsou kolektivní sporty, které se dělají v určitý čas a já si čas chtěla a potřebovala řídit podle sebe.

Začala jsem na jaře 2016. Bylo mi 48let. Nazula kecky, které jsem našla doma a vyběhla. Pěkně zvolna po indiánsku. Po měsíci jsem zvládla 6km v kuse. I když mě to těšilo, nebyla jsem si jistá jestli vydržím. Pomohla mi upoutávka na fb na závod „Běhej lesy Brdy“, který se běžel na podzim. Přihlásila jsem se a byla zaregistrovaná jako náhradník. Byla to motivace a ja začala běhat aspoň 3×týdně.Na závod jsem se dostala a zvládla ho. Uběhla jsem 11km. Nikdy na ten závod nezapomenu, i když pršelo a poslední km se běžel do kopce, ze kterého se valila voda. To, že jsem to zvládla, je i zásluha pořadatelů a hlavně závodníků, kteří mě podpořili a fandili. I když mě to tešilo, další 3 měsíce jsem neběhala a netušila, jestli ještě začnu. 

Přišel Nový rok a já si dala předsevzetí, že zvládnu celý seriál „Běhej lesy“, a zaregistrovala se. Přidala jsem k tomu ale plavání a koloběžku. Díky střídání různých disciplín jsem to nevzdala a běhala dál. I když jsem měla ten seriál, potřebovala jsem silnější motivaci. K 50tým narozeninám jsem si naplánovala půlmaraton v Plzni. Neběžela jsem ho. Nebyla jsem připravena. Prostě jsem věděla, že na to nemám, i když jsem běhala dost a často. Nevěděla, jsem jestli má běh smysl a jestli to chci. Přesto jsem pořád běhala. Rok 2019 byl ale zlomový. Přihlásila jsem se na pár závodů a běhat mě těšilo a bavilo. Běhala jsem a nepřemýšlela nad tím. 

Ten půlmaraton v Plzni jsem v září běžela a zvládla a přidala ještě jeden v říjnu v Třeboni. Měla jsem ohromnou radost a moje pocity byly hodně, hodně silné. Nevím, jestli ještě někdy půlmaraton poběžím. Vím ale, že běh je už moji součástí. Mám ho pod kůží. Teď, když někam jedu na víkend, na dovolenou beru automaticky věci na běhání. Letos i do Alp, kde už jsem si našla i trasy na běhání. Běh je pro mě radost a závislost. 

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.