Nevěřili byste, jak rychle uběhnou dva měsíce, když chystáte špičkový life-stylový časopis o běhání. Právě držíte v rukou už druhé číslo a já jsem dlouho přemýšlel, že když to první mělo podtitul (re)start, jaký přídomek by slušel tomu aktuálnímu. A přišel jsem na to, samozřejmě, při běhání (mimochodem to je vědecky dokázaný fakt, že při běhu dochází k efektu zvanému brain flow, kdy mozek vydá nejlepší nápady i řešení něčeho, s čím se třeba už dlouho trápí).

Toto číslo má tedy podtitul „Na trati“, protože:

Jestliže jsme minule vystartovali, tak je jasné, že teď jsme logicky na trati. Míříme na rekord – chceme být nejprodávanějším magazínem o běhání pro běžce v ČR a brzy i na Slovensku. A pozor, být nejprodávanější nám nestačí. Taky chceme být nejlepší, motivující, zábavní. Na mediálním trhu teď se svým life-stylovým konceptem obsahu magazínu s propojením na běžecký klub a on-line komunity nemáme konkurenci. To neznamená, že by nám chyběl hnací motor nebo motivace.

Obojím jste totiž pro nás vy, naši čtenáři. Jakmile jsme mezi vás začali rozesílat první číslo, objevily se první pochvaly, slova povzbuzení, další náměty, dokonale motivující skutečné příběhy. Seznamy předplatitelů se prodlužovaly a nám v té euforii začala být jasná jedna věc. Tohle je velké a nabírá to na pořádných obrátkách.

Druhé číslo jsme tvořili s plným vědomím toho, že nechceme zklamat vloženou důvěru, a že porodní bolesti zoho prvního máme za sebou. Teď je čas se zlepšovat a růst ve všech směrech.

Přidali jsme stránky a rozšířili jsme obsah tak, abyste v něm vedle běžecké části našli i celou řadu life-stylových článků. Přidali jsme nové rubriky jako: móda, kosmetika, cestování. Oslovili jsme ke spolupráci lidi, co v běhu něco znamenají – trenéry, závodníky či známé blogaře. Od vás jsme získali úžasné životní příběhy a současně navázali spolupráce, které se promítnou v dalším čísle. 

Teď nezbývá nic jiného, než nazout běžecké boty, nadechnout se a vyrazit poznávat novou nepoznanou trať a věřit, že běžíme správným směrem nekonečného etapového závodu, kterého jste i vy přímými účastníky.  

Štěpán Horák

šéfredaktor

Pokud chceš dostat časopis hned jak ho doděláme ZAREGISTRUJ se k odběru právě teď.